Forum Dyskusyjne

Pełna wersja: Praca w rodzinnej firmie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Uważacie , że na dzisiejszy stan gospodarczy i polskiego rynku pracy to dobre rozwiązanie? Czy lepiej jednak poczuć trud szukania pracy i zarabiania pieniędzy aby w przyszłości mieć do zatrudnienia szacunek?

Ja bym nie potrafiła pracować w rodzinnej firmie. Może to głupie,ale moja ambicja by mi chyba na to nie pozwalała. Chciałabym do wszystkiego dojść sama,a nie po latach usłyszeć od rodziny 'wszystko zawdzięczasz nam'.

A jak wy uważacie?
Nie wiem, to jest konieczne,żeby po latach to usłyszeć. Moim zdaniem warto zostawać w rodzinnych firmach, jeśli traktują cię uczciwie, mają dobry kontakt i jest się w firmie potrzebnym. Tak jak moja ciotka - rozwija fantastycznie karierę u ojca, bo zna języki (on nie) i ma dobre kontakty z klientami, którymi się opiekuje i których pozyskuje w strasznie długich podróżach. pewnie Jakby miała pracować w kuźni jakiejś, to by było trochę inaczej.
Ja nie mam takiego problemu bo nikt u mnie w rodzinie nie ma firmy :] Ale ogólnie jeśli ktoś ma możliwości i się nadaje, naprawdę się nadaje, tak, że przyjęliby go nawet jakby był obcy, to czemu nie. Gorzej jak ma pracę tylko po znajomości i tak naprawdę jest beznadziejny i gorszy od zwykłych pracowników.
Ja myślę, że praca w rodzinnej firmie to wielkie szczęście dla wszystkich, którzy mają taką okazję i powinni to szanować, ale niestety zazwyczaj córeczkom/syneczkom woda sodowa uderza do głowy i myślą że są nie wiadomo kim. Wrr.
Mój ojciec chrzestny ma swój duży sklep, zatrudnia tam około 20 osób i pewnie i dla mnie miejsce by się znalazło, ale właśnie nie wiem, czy chcę.
Jakby mój tato miał firmę promującą modelki to byłabym w siodmym niebie!Uśmiech
ja bym wolal d0 wwszystkiego dochodzic sam
Każdy by wolał, ale w naszym kraju to trzeba mieć niezwykłego farta lub łeb jak sklep żeby zrobić oszałamiającą karierę zawodową.
Przekierowanie