Forum Dyskusyjne
Przytłoczenie na basenie - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne (https://www.forum-dyskusyjne.com)
+-- Dział: Na luzie (/forum-5.html)
+--- Dział: Off-Topic (/forum-13.html)
+--- Wątek: Przytłoczenie na basenie (/thread-322.html)



Przytłoczenie na basenie - Tramag - 06-23-2026 07:07 PM

Dopiero zaczynam chodzić na basen i mam wrażenie, że wszyscy dookoła robią ogromne dystanse bez problemu. Ja po kilku długościach jestem zmęczony i trochę zniechęcony. Czy to normalne na początku?


RE: Przytłoczenie na basenie - Erez - 06-23-2026 07:08 PM

Tak, to jest całkowicie normalne na pierwszym etapie. W planie dla początkujących wyraźnie podkreślono, że pierwsze tygodnie nie są od bicia rekordów, tylko od oswojenia się z wodą i oddechem. Każdy zaczyna w innym miejscu, a osoby pływające dłużej po prostu są na innym etapie adaptacji. Kluczowe jest spokojne budowanie rytmu i trzymanie się krótkich serii z przerwami, zamiast porównywania się do innych. Temat szerzej opisany – jak coś – tu: https://strefaplywania.pl/blog/plan-treningu-plywackiego-dla-poczatkujacych-pierwsze-4-tygodnie-na-basenie